+38 (096) 030 9771

Передзвоніть мені

Пн-Сб 10:00-19:00     Нд 11:00-16:00     Онлайн-замовлення приймаються цілодобово!

Онлайн-консультант

Як вибрати повсякденний рюкзак?

Рюкзак - дуже зручна та функціональна річ. Існує багато видів і типів рюкзаків, які відрізняються між собою за розміром, формою, матеріалами виготовлення, призначенням, функціональними особливостями, деталями тощо.

Серед всіх видів рюкзаків особливе місце займає повсякденний рюкзак - його особливість полягає в тому, що він одночасно і не має конкретного призначення, і може використовуватись в багатьох цілях. Це рюкзак, який ми використовуємо кожний день в найрізноманітніших ситуаціях - в дорозі на роботу, на навчання, подорожуючи містом чи просто їдучи в метро, в дорозі до спортмайданчика тощо.

Саме тому до такого рюкзака є свої особливі вимоги. Перш за все, такий рюкзак має бути функціональним. Адже ніколи не знаєш, в якій ситуації доведеться користуватись рюкзаком. Він повинен мати добре організовану структуру: місткий основний відділ, захищений відділ для ноутбука та планшета/документів, внутрішню кишеню на замку для цінних речей, внутрішні кишені на резинці для дрібних речей, кілька зовнішніх кишень для зручного розміщення і швидкого доступу до найнеобхіднішого.

По-друге, такий рюкзак має бути зручним і комфортним. Тобто користуватись рюкзаком, його кишенями, блискавками тощо має бути зручно, з мінімальними зусиллями. При цьому носити рюкзак має бути комфортно - спинка і лямки обов'язково повинні бути м'якими і з вентиляційною сіткою, довготривале використання не повинно викликати значних дискомфортних відчуттів, значного потовиділення, оніміння плечей, болю в спині тощо.

По-третє, рюкзак має бути якісним. Хоча цей пункт стосується всіх рюкзаків без винятку. Якісний - поняття складне, у випадку з рюкзаком це означає, що він має бути розумно сконструйований, зроблений з хороших матеріалів (міцна водостійка тканина, надійна фурнітура, міцні нитки тощо) та професійно зшитий. Тільки в такому випадку можна бути спокійним, що речі всередині рюкзака залишаться цілі і неушкоджені в будь-якій ситуації, а сам рюкзак не порветься в найбільш невдалий момент.

Окремо виділимо важливі моменти, на які варто звернути увагу при виборі дійсно хорошого рюкзака:

  1. Якісні матеріали: тканина міцна і витривала (і бажано водостійка), фурнітура надійна від відомих виробників.
  2. Пошиття професійне - не повинно бути жодних видимих ознак поганого пошиву, всі строчки мають бути рівні і однорідні, ніяких ниточок, що стирчать, нічого не торочиться, загалом робота виконана охайно.
  3. Наявна підкладка в середині рюкзака. При цьому не лише його частини, а всюди. Вона не тільки додає естетичності виробу, а й забезпечує додатковий захист речей.
  4. Спинка і лямки повинні бути досить м'які та мати спеціальний шар з вентиляційної сітки, яка забезпечує додаткову м'якість та сприяє циркуляції повітря (як результат - суттєве зменшення потовиділення в місцях прилягання рюкзака до тіла). 
  5. Рельєфна спинка. На спинці мають бути спеціальні подушечки, які мають достатньо виступати порівняно з стінкою рюкзака. Це дозволяє мінімізувати контакт з тілом, зменшити потовиділення, зробити носіння рюкзака більш комфортним.
  6. S-подібні лямки. Такі лямки щільно прилягають до тіла і забезпечують рівномірний розподіл навантаження, що сприяє підвищенню комфорту при носінні рюкзака і зниженні втомлюваності плечей.
  7. Тверда основа спинки. Занадто гнучка спинка сприяє швидкій втомі спини, при цьому фіксована спинка має ортопедичний ефект.
  8. Захисний шар в стінках і днищі. Спеціальний захисний шар в днищі та стінках забезпечує збереження речей у випадку удару або коли рюкзак стоїть на землі. Особливо це актуально при пересуванні в громадському транспорті, коли наявність такого захисту дозволяє поставити рюкзак на підлогу і не боятись за вміст рюкзака.
  9. Додатковий захист відділень для ноутбука і планшета. Про наявність таких відділень навіть говорити не варто - зрозуміло, що в епоху комп'ютерів та інших пристроїв відділення для них мають бути обов'язково. Але цы відділи не просто мають бути, а бути надійно захищеними. Погодьтеся, випадково побити ноутбук чи іншу цінну річ в рюкзаку не дуже хочеться.

Дехто може задати питання, а де ж в цьому списку "стильність", "дизайн", "сучасність" тощо? Їх в цьому списку немає. Немає не тому, що вони не важливі, а тому, що в кожного свої індивідуальні смаки і вподобання. Те, що для одного є стильним, для іншого може не подобатись або взагалі бути не прийнятним. Зовнішній вигляд - це індивідуальний вибір кожного безпосередньо при покупці рюкзака, і тут нічого підказати чи порадити.

На закінчення маленький ліричний відступ для тих, хто вважає, що відомий "бренд" або висока ціна рюкзака гарантують його високу якість, надійність і фукціональність. Якщо Ви дійсно так думаєте - просто перевірте свій "брендовий" рюкзак на вище перелічені параметри і зрозумієте, що далеко не завжди за високу ціну продається дійсно хороший рюкзак. В більшості випадків відомий "бренд" - це перш за все величезна націнка, на яку майже завжди немає об'єктивних причин.