+38 (096) 030 9771

Передзвоніть мені

Пн-Сб 10:00-19:00     Нд 11:00-16:00     Онлайн-замовлення приймаються цілодобово!

Онлайн-консультант

Як вибрати термосумку (сумку-холодильник)?

Перш ніж перейти до вибору термосумки потрібно розібратися, які ж сумки називаються "термо" та в чому їх відмінності від звичайних сумок.

Отже, термосумка - це сумка, яка має добре виражені термоізоляційні* властивості, тобто її стінки погано пропускають холод або тепло, що дозволяє протягом тривалого часу** утримувати потрібну температуру в середині сумки. При виробництві такої сумки використовуються спеціальні термоізоляційні матеріали, що дозволяють суттєво покращити термоізоляційні властивості порівняно зі звичайною сумкою.

* термоізоляційні - здатність утримувати потрібну температуру, тобто і холод, і тепло - в залежності від потреби. На жаль, багато хто не розуміє принципу дії термосумки та помилково вважає, що термосумка працює лише як холодильник і може зберігати тільки холод (

** після прочитання такого визначення відразу з'являється логічне запитання: "тривалий час" - це скільки? Якогось чіткого критерію в даному випадку не існує, але користувач термосумки за інших рівних умов повинен відчувати суттєву різницю в тому, як довго зберігається потрібна темпереатура в середині термосумки і в середині звичайної сумки. Якщо ж різниця не суттєва або не значна - тоді є привід для сумнівів у якості та/або властивостях такої термосумки та доцільності її використання. При цьому потрібно розуміти, що чим більша різниця між температурою в середині сумки та температурою назовні - тим меншим буде час, протягом якого термосумка зможе зберігати потрібну (відмінну від зовнішньої)  температуру в середині - це фізика в чистому вигляді і якість сумки тут ні при чому.

Окремо хотіли б зазначити, що навіть найкраща термосумка за певних умов може не тримати потрібну температуру в середині - причина цього банальна, але очевидна - неправильне використання термосумки та недотримання рекомендацій щодо її експлуатації. Так, Ви все правильно зрозуміли - до використання будь-якої термосумки (або по-іншому, сумки-холодильника) є чіткі вимоги та інструкції. Недотримання цих вимог та інструкцій призводить до того, що сумка втрачає можливість виконувати свою термоізоляційну функцію. 

Основних таких правила є три:

1) Об'єм термосумки повинен відповідати (логічно співвідноситись) об'єму того, що ви кладете в термосумку і хочете зберегти його температуру.

Якщо вам потрібно зберегти температуру замороженого пакета об'ємом 1 літр, то об'єм термосумки не повинен перевищувати 5 літрів. Чому так?

Наведемо приклад: Ви в термосумку об'ємом 50 літрів кладете охолоджену пляшку об'ємом 1 літр. Відповідно, в термосумці залишається 50-1=49 літрів повітря, яке дуже швидко нагріє пляшку. 

Отже, для того, щоб термосумка ефективно виконувала свою термофункцію, потрібно щоб в середині термосумки було МІНІМУМ "пустого" місця. Якщо у Вас порівняно велика термосумка і такого "пустого" місця багато - тоді його потрібно заповнити якимось наповнювачем, в ролі якого чудово підходить пом'ятий папір, газета, тканина тощо.

2) Потрібно використовувати "акумулятори холоду".

"Акумулятор холоду" - це пластиковий контейнер, що наповнений гелієм чи розчином солі або силіконовий контейнер. Не залежно від типу "акумулятора холоду", суть та ж сама - це певна ємність, яка по своїй фізичній природі має високу теплоємність та властивості охолоджуватися або нагріватися (в залежності від потреби), після чого тривалий час може зберігати цю низьку або високу температуру, поступово віддаючи тепло чи холод іншим об'єктам в термосумці, що в рази збільшує час їх нагрівання чи охолодження до температури, яка ззовні термосумки.

"Акумулятори холоду" бувають різні, тому в залежності від типу і розміру потрібно купувати різну їх кількість, головне читати інструкцію до них. 

3) Без потреби не відкривати термосумку / відкривати на максимально короткий термін. 

Логічно, що якщо відкрити термосумку, то повітря ззовні попаде в середину сумки. Відповідно, після закриття сумки це тепле/холодне повітря буде нагрівати/охолоджувати вміст сумки. Тому для забезпечення найкращого термоефекту термосумку зайвий раз бажано не відкривати взагалі. А якщо у Вас є кілька окремих об'єктів в термосумці, які потрібно діставати в різний час (наприклад, охолоджена вода на відпочинку влітку), то їх рекомендовано ізолювати одна від одної. В ідеалі, для таких випадків термосумка повинна складатися з кількох самостійних відділів чи відсіків.

Тепер повернемося до безпосереднього вибору термосумки. Для того, щоб вибрати термосумку, яка буде максимально задовільняти Ваші потреби, потрібно визначитися з наступними параметрами:

  1. Тип виробу - термосумка чи терморюкзак. Тут все залежить від того, які у Вас потреби. 
  2. Розмір виробу. Розмір потрібно вибирати відповідно до об'єктивної необхідності. Брати "з запасом" у випадку термосумки чи терморюкзака є великою помилкою.
  3. Матеріали, з яких буде зроблений виріб. Є великий вибір матеріалів, з яких може бути зроблена термосумка, проте потрібно обирати з урахуванням умов, в яких вона буде експлуатуватися. 
  4. Рівень термовластивостей. Зазвичай навіть незначне підвищення рівня термо характеристик термосумки вимагає значних фінансових витрат на більш якісні матеріали. Тут вже кожний сам для себе вирішує, який рівень термовластивостей йому потрібний і на який бюджет може розраховувати.

Коли Ви визначились з усіма цими параметрами, для Вас, скоріш за все, актуальним залишається питання як же відрізнити якісну термосумку від неякісної.

Для того, щоб краще орієнтуватись, яка ж термосумка є достатньо якісною і має хороший рівень термовластивостей потрібно розуміти наступне:

- значна частина тепла/холоду (в залежності від потреби) "втікає" з термосумки через різноманітні щілини  - через шви, складки, блискавки тощо;

- більш товсті стінки (за однакової щільності) забезпечують кращу термоізоляцію;

- для термоізоляції в термосумці обов'язково повинні використовуватись спеціальні термоізоляційні матеріали. Без них термовластивості термосумки знижуються в рази.

Відповідно, якісна термосумка повинна мати мінімум швів, з'єднань, окремих частин та бути максимально цілісною (чим більш цілісний корпус, тим менше є отворів). Також стінки термосумки мають бути досить щільними та товстими, а один або кілька шарів матеріалу, з якого виготовлена термосумка, повинен мати яскраво виражені термовластивості.

Компанія CITIZEN пропонує термосумки та терморюкзаки різного рівня термоізоляції для задоволення потреб усіх наших клієнтів. Проте не залежно від цінової категорії, в яку входить конкретна модель термосумки, ми намагаємося, щоб клієнт отримав максимум якості та термовластивостей.