+38 (096) 030 9771

Передзвоніть мені

Пн-Сб 10:00-19:00     Нд 11:00-16:00     Онлайн-замовлення приймаються цілодобово!

Онлайн-консультант

Який рюкзак вибрати або типи рюкзаків на всі випадки життя.

Рюкзак по своїй суті унікальна і надзвичайно корисна річ. Зручність використання рюкзака важко переоцінити, а будь-яку мандрівку важко уявити без нього. Куди б Ви не вирушали - в далеку подорож чи в щоденну поїздку по місту - якщо у Вас є хоч якийсь багаж, рюкзак майже завжди виявиться найбільш зручною ємністю, щоб взяти Ваші речі з собою.

А все тому, що рюкзак має ряд простих, але дуже важливих переваг порівняно з усім іншим: розміщення на спині дозволяє звільнити руки для виконання будь-яких дій, його досить легко носити, рюкзак є зручним та досить містким. Це все дозволяє взяти з собою все необхідне і, при цьому, уникнути незручностей, завчасної перевтоми тощо. 

У більшості випадків рюкзак купують на всі випадки життя. Зрозуміло, що є якась основна причина / мета, що підштовхує до купівлі рюкзака, але все ж ми його використовуємо далеко не тільки в цьому випадку, а практично завжди. Тому зазвичай проблема полягає у виборі рюкзака з привабливим зовнішнім виглядом, при цьому з достатнім функціоналом та якістю. 

Так буває у більшості випадків. Але не завжди. Час від часу виникає потреба у специфічному функціоналі, який звичайний повсякденний рюкзак задовольнити не може. Якраз для таких випадків і потрібно знати, які основні типи рюкзаків є, розуміти в чому полягають їхні особливості та на що потрібно звернути увагу при виборі рюкзака кожного типу. Також це допоможе зрозуміти чи дійсно Вам потрібний "спеціальний" рюкзак, тобто відмінний від звичайного повсякденного, оскільки часто такі рюкзаки дорожчі за звичайні та мають свої недоліки.

До основних типів рюкзаків можна віднести:

- повсякденний;

- спортивний;

- для походів;

- для ділових подорожей та відпочинку;

- велорюкзак;

- фоторюкзак;

- спеціалізований робочий;

- кур'єрський тощо.

На останніх двох групах детально зупинятися не будемо - вже з їхньої назви зрозуміло, що такі рюкзаки бувають дуже різні і можуть мати дуже специфічні функціональні, технічні та технологічні особливості, які залежать від цілей та сфери використання.

Про повсякденний рюкзак та його особливості більш детально ми писали в іншій статі, проте основне, що про нього потрібно знати, - це те, що він одночасно і не має конкретної цілі використання, і може використовуватися практично завжди. Його використовують при поїздках на роботу, беруть на зустрічі, коли їдуть в недалеку подорож, просто гуляють містом, під час роботи чи відпочинку - загалом будь-де і будь-коли. При цьому такий рюкзак не має якогось конкретного призначення, окрім того, щоб Вам було зручно тримати потрібні речі поруч, коли Ви в дорозі або просто не вдома. Зазвичай він окрім основного відділу має захищений відділ для ноутбука та кілька додаткових кишень для важливих та дрібний речей. При цьому якісь специфічні відділи чи функціональні особливості в більшості випадків відсутні, хоча і бувають винятки.

Основною відмінністю спортивного рюкзака від всіх інших є наявність окремого відділу для взуття. Окреме розміщення взуття потрібне для того, щоб неприємний запах та бруд не контактував з чистими речами, рушником, засобами гігієни тощо. Інколи основний відділ ділять на кілька менших, що дозволяє після занять спортом тримати чисті та брудні речі окремо, а також дозволяє виділену частину рюкзака використовувати в загальних цілях, не пов'язаних зі спортом. Відповідно, перевагою такого рюкзака є наявність окремого відділу для взуття та брудного одягу. Проте це ж є і недоліком рюкзака. Окреме місце для взуття займає значну частину рюкзака, внаслідок чого суттєво зменшується розмір основного відділу. В такому випадку з'являються обмеження щодо максимального розміру речей, які можна покласти в рюкзак. Також проблема виникає, коли в конкретному випадку Вам не потрібне взуття - відділ для нього Ви, з великою ймовірністю, все одно не зможете використати в інших цілях через запах. Також проблемою є те, що такий рюкзак досить рідко має захищений відділ для ноутбука (його просто нікуди втиснути), тобто комп'ютер скоріш за все Вам доведеться носити окремо. Тому перш ніж купувати такий рюкзак, потрібно впевнитися, що він Вам дійсно підходить. Якщо ж Ви все таки вирішили придбати спортивний рюкзак, то радимо звернути увагу на основні моменти (окрім якості і зовнішнього вигляду товару):

- наявність окремого відділу для взуття та брудного одягу;

- можливість регулювати розмір відділу для взуття відповідно до потреб;

- наявність поділу основного відділу на відсіки та/або наявність додаткових кишень;

- наявність відділу для ноутбука (як дуже важливий функціональний бонус).

При цьому не потрібно плутати звичайний спортивний рюкзак зі спеціальним для певного виду спорту - останній може містити спеціальні кишені, відділи тощо, що створені для інвентаря, форми тощо. Також хотілось би відзначити, що традиційне розуміння "спортивний" рюкзак (зроблене на основі характерного зовнішнього вигляду) не має нічого спільного з функціональним типом рюкзаків "спортивний". Останній визначається виключно на основі наявності елементів, що пов'язані з заняттям спортом.

Про похідний рюкзак детально розповімо в окремій статті. Але все ж відзначимо основні моменти, які відрізняють його від інших. Перш за все це розміри. Похідний рюкзак має порівняно з іншими типами рюкзаків значно більшу місткість. Причиною цього є його призначення - вмістити все необхідне для перебування протягом певного часу в поході. Другою особливістю є максимальна надійність - абсолютно неприпустимо, щоб рюкзак порвався в поході. Третьою особливістю є водостійкість - він повинен бути захищений від опадів. Такий рюкзак може містити різну кількість відділів та кишень, проте кілька дрібних кишень має бути обов'язково для швидкого доступу до найнеобхідніших речей.

Рюкзак для подорожей (не походів!) є дуже зручним, коли Ви подорожуєте по роботі чи на відпочинку місцями, що не позбавлені досягнень цивілізації (для походів в гори, ліс тощо є спеціальні похідні рюкзаки, про які вже йшла мова).

Найголовнішим параметрами такого рюкзака є максимальне використання корисного простору з урахуванням наявних обмежень по розмірах. Такими обмеженнями виступають, наприклад, вимоги авіакомпаній щодо максимального розміру ручної поклажі, яку можна взяти з собою на борт літака. Бувають й інші обмеження, які потрібно враховувати. Тобто розміри рюкзака для подорожей повинні бути максимально близькими до наявних обмежень по габаритах (в різних авіаперевізників ці вимоги можуть відрізняти, проте зазвичай вони є досить подібними), а різні виступи, кишені, що надто виступають над основною стороною рюкзака, форма відмінна від прямокутної тощо є дуже не бажаними. При правильному конструюванні такий рюкзак виходить дуже ергономічним, вміщує багато речей, дозволяє розумно розмістити всі речі в рюкзаку.

Велорюкзак (міський або для короткотривалих поїздок) багато в чому нагадує звичайний повсякденний рюкзак. Такий рюкзак може бути такого ж об’єму (до 20 л) або трохи більший (до 30 л). Рюкзаки об’ємом понад 30 літрів варто розглядати як похідні, хоч вони і можуть бути призначені для велосипедистів, проте до них висувається ще ряд додаткових вимог, спільних з похідними рюкзаками. Велорюкзак повинен бути перш за все зручним і комфортним. Комфортність особливо важлива, оскільки при їзді на велосипеді позиція спини загалом мало змінюється, а можливості «підправити» чи «одягнути по-іншому» немає. Зручність означає, що сам рюкзак, його кишені, ремені для фіксації тощо є зручними, ними зручно і легко користуватися. До речі, про ремені для фіксації та ще дещо – велорюкзак обов’язково повинен мати:

- грудний та поясний ремені для фіксації на тілі (допомагає розподілити навантаження вздовж спини та зменшити навантаження на плечі);

- добре виражений вентиляційний комплекс (виступаючі подушечки + вентиляційна сітка) на спинці для зменшення потовиділення під час їзди;

- водонепроникний чехол для захисту від опадів та бруду або бути зроблений з водостійкого матеріалу;

- сам рюкзак не повинен бути важким;

- мають бути наявні додаткові кишені для розміщення дрібних речей, а також кишені на поясі та/або лямках, в які можна покласти найнеобхідніше та тримати під рукою (наприклад, кишеня для телефона на лямці);

- повинна бути кишеня для пляшечки з водою.

Загалом це всі основні моменти, на які потрібно звернути увагу при виборі велорюкзака. Можуть бути й інші важливі параметри, але це вже залежить від того, для подорожей на які відстані Ви обираєте рюкзак, в яких умовах доведеться подорожувати тощо. Зрозуміло, що якість рюкзака має бути на високому рівні.

Фоторюкзак – незамінна річ для фотографа. Найважливішими характеристиками такого рюкзака є захищеність, надійність та наявність добре продуманого органайзера. Оскільки фото- та відеотехніка є дороговартісною, то найпершим завдання фоторюкзака є забезпечення захисту техніки. Це означає, що стінки рюкзака повинні мати додатковий захисний шар, який би захищав техніку від механічних пошкоджень, вологості, перепадів температур тощо в будь-яких умовах роботи фотографа. Надійність стосується того ж самого – недопустимо, щоб техніка пошкодилась через низьку якість матеріалів або поганий пошив. Окремо потрібно сказати про органайзер. Добре продуманий органайзер дозволяє фотографу не просто тримати всі речі в безпеці і на своїх місцях, а й суттєво прискорити його роботу, оскільки зникне потреба постійно шукати потрібні елементи в рюкзаку, їх протирати, розкладати тощо.

В добре продуманому фоторюкзаку до всіх відділів є зручний доступ, щоб фотограф міг швидко брати потрібну техніку чи деталі, при цьому мінімально відволікаючись від роботи.

Таким чином, зрозуміло, що всі типи рюкзаків відмінні від повсякденного мають свої суттєві переваги у випадках, коли їхній унікальний функціонал чи особливості є реально потрібними. При цьому, якщо ці «фішки» реально виявляться не потрібними користувачу, то скоріш за все вони стануть недоліками даного рюкзака, оскільки створюватимуть ті чи інші незручності: менший розмір основного відділу або навпаки – занадто великий розмір; ремні для фіксації будуть просто «теліпатись», якщо не використовуються; стінки для захисту фототехніки стануть додатковим тягарем (зростає вага рюкзака) тощо. Тому перш ніж купувати рюкзак, потрібно добре визначитись з цілями його покупки та де і коли він буде реально використовуватись.