+38 (063) 477 2178

Передзвоніть мені

Пн-Сб 10:00-19:00     Нд 11:00-16:00     Онлайн-замовлення приймаються цілодобово!

Онлайн-консультант

Тканини для рюкзаків та сумок: Oxford vs Cordura.

Для початку уточнення: порівнювати будемо подібні по фізичних параметрах, якісних характеристиках, а також візуально подібні Кордуру 1000D та Оксфорд 1200D (PU). Існує багато інших видів цих матеріалів (особливо Оксфорда), проте їх значно легше ідентифікувати та відрізнити.

Для тих, хто хоче отримати швидку відповідь не вникаючи в суть - Кордура більш витривалий матеріал, ніж Оксфорд, але значно дорожчий. При цьому, позитивних властивостей Оксфорда більш ніж достатньо для виробництва якісного рюкзака чи сумки.

Що ж вибрати? Спробуємо пояснити на іншому прикладі. Якщо Вам потрібно кудись поїхати без речей - Ви викликаєте звичайне таксі (якого цілком достатньо, щоб доставити Вас в потрібне місце). Проте якщо Вам потрібно перевезти меблі - Ви викликаєте вантажний автомобіль. На вантажному автомобілі також можна їздити без речей, але чи доцільно це? А меблі на звичайному таксі також не перевезеш.

Так само з Оксфордом і Кордурою. Оксфорд - достатньо надійний матеріал, який при цьому дешевий. Кордура більш надійний матеріал, проте більш дорогий. Для звичайного користування Оксфорда цілком достатньо (при нормальному користуванні матеріал може прослужити десятки років), для надінтенсивного користування (наприклад, для кур'єрських рюкзаків, похідних рюкзаків, спеціальних рюкзаків для інструментів тощо) - використовують Кордуру. Але чи доцільно платити за Кордуру, якщо реальної потреби в ній немає? Це вже кожен вирішує сам виходячи з того, наскільки інтенсивно і в яких цілях планує використовувати рюкзак або сумку.

Тепер більш детально.

На сьогоднішній день для виробництва сумок, рюкзаків і подібних товарів використовують безліч видів тканин і матеріалів. Більшість з них мають свої явні переваги та недоліки, тому зазвичай досить легко вибрати, з якого матеріалу купити, наприклад, рюкзак, якщо є чітке розуміння для яких цілей він купується.

Проте є матеріали, розібратися в яких досить важко. Наприклад, Оксфорд (Oxford) і Кордура (Cordura). Ці два матеріали досить подібні по зовнішньому вигляду та властивостям, тому їх часто плутають (випадково, а інколи і спеціально). Складності також додає те, що ці матеріали створені з дуже подібної сировини, тому, навіть знаючи маркування матеріалу, важко зрозуміти де Оксфорд, а де Кордура.

І Оксфорд, і Кордура - синтетичний матеріал поліамід (не тканина!), який розробники назвали "нейлон". З моменту винайдення і до цього часу Оксфорд залишається матеріалом, що створений з сплетених волокон нейлону. Останнім часом виробляють Оксфорд також з полієстеру.

Кордура - в основному також нейлон (90%), але з додаванням бавовни (10%). Проте основною відмінністю є не це. Основна причина виняткових властивостей Кордури - у особливому способі сплетення волокон нейлону, а також технології їх обробки при плетінні матеріалу. Саме це забезпечує виняткову міцність Кордури (міцніша за Оксфорд в 4-5 разів, завдяки бавовні більш стійка до фізичного зношування) та водостійкість (вологостійке просочення нанесене прямо на волокна нейлону, що вберігає від подальшого обсипання та відклеювання даного захисного шару). Такий технологічний процес є досить складним та затратним, тому матеріал виходить дорогим. 

Кордура - дуже міцна і надійна тканина, яка до того ж виглядає дуже солідно. Матеріал стійкий до зношування, при крої краї не обсипаються, надірвана чи порізана частина далі не рветься, має високий ступінь водостійкості. При цьому матеріал дорогий і важкий, на морозі сильно твердіє (твердіє водостійке просочування), якщо все ж таки промокне - дуже довго висихає.

Основними позитивними якостями матеріалу є:

- міцність;

- стійкість до впливу хімічних реагентів;

- стійкість до забруднення та простота догляду;

- термостійкість;

- стійкість до деформування;

- естетичний зовнішній вигляд;

- стійкість кольору;

- не обсипається при розкрої;

- водостійкість завдяки спеціальному просочуванню.

Основними негативними якостями Кордури є:

- твердіє на сильному морозі;

- втрачає всі свої позитивні якості при довгому впливі сонячного випромінювання;

- якщо все таки промокне - дуже довго сохне.

Матеріал Кордура за призначенням використовується в сферах, де очікується надмірне навантаження на матеріал, постійна експлуатація, складні погодні умови: армія, кур'єрська доставка, служби технічної підтримки, ремонтники тощо. Часто Кордуру використовують при виробництві похідних рюкзаків, проте тут є нюанс - Кордура досить важкий матеріал.

Останнім часом Кордуру часто використовують у виробництві повсякденних сумок та рюкзаків. Основними причинами цього є багатий зовнішній вигляд матеріалу та якісні характеристики, які приваблюють шукачів надійного та довговічного товару.

Як і все якісне - Кордуру постійно намагаються підробити чи замінити. Внаслідок цього на ринку з'явилося багато подібних матеріалів, які дуже схожі зовнішньо (інколи, щоб відрізнити потрібно провести тестування властивостей) або за властивостями (матеріали гірші за  Кордуру, проте дешевші). Далеко не всі з цих матеріалів погані, а інколи іхнє використання навіть доцільне. Проте все залежить від потреби. Якщо потрібна Кордура, а попадається підробка чи замінник - це вже погано, тому потрібно остерігатися та перевіряти матеріал. Справжню (і найкращу) Кордуру роблять в США. В Кореї та на окремих сертифікованих заводах в інших країнах Кордуру виготовляють майже такої ж якості як в США. Тому при купівлі Кордури чи виробів з неї дуже важливе значення має країна походження. У всіх інших випадках - якість скоріш за все буде суттєво відрізнятися, тому рекомендуємо уникати товарів з Кордури з інших країн.

Як вже було сказано, Оксфорд - це матеріал, що створений з переплетених волокон нейлону або поліестеру. Оксфорд за своїми властивостями дуже подібний до Кордури, проте менш міцний. Хоча нейлонові (поліестерові) волокна в процесі виробництва Оксфорда не просочують як при виробництві Кордури, проте роблять це після плетіння матеріалу - просочують поліуретаном. В результаті цього нові вироби з Оксфорда часто спочатку навіть більш вологостійкі, ніж з Кордури. Проте, оскільки просочування наносилось вже після плетіння, з часом Оксфорд більш схильний до втрати вологостійкості, захисне просочування може обсипатися. Міцність та стійкість до зносу Оксфорда приблизно в 4-5 разів менша, ніж в Кордури. Але тут потрібно розуміти, що Оксфорд - міцний і витривалий матеріал, його більш ніж достатньо для виробництва рюкзаків, сумок, спецодягу, тощо, тобто це не Оксфорд поганий, а Кордура надзвичайно міцна. При звичайному побутовому використанні вироби з Оксфорду з легкістю служать 10 і більше років без суттєвої втрати властивостей і вигляду.

Основними позитивними характеристиками Оксфорда з нейлону є:

- чудове співвідношення ціна/якість - висока надійність за досить низької ціни;

- міцність;

- стійкість до забруднення та простота догляду;

- стійкість до впливу хімічних реагентів;

- стійкість до деформування (еластичність);

- естетичний зовнішній вигляд;

- не обсипається при розкрої;

- водостійкість завдяки спеціальному просочуванню з поліуретану.

Недоліки Оксфорда подібні до Кордури, але є і свої:

- міцності недостатньо у випадку надмірних навантажень;

- з часом протирається внаслідок постійної інтенсивної експлуатації;

- твердіє на сильному морозі;

- схильність до накопичення статичної електрики;

- низька світлостійкість;

- з часом водостійкі властивості можуть послаблюватись.

Перевагами Оксфорда з поліестера є:

- чудове співвідношення ціна/якість - висока надійність за досить низької ціни;

- міцність;

- стійкість до забруднення та простота догляду;

- стійкість до впливу хімічних реагентів;

- стійкість до деформування (еластичність);

- естетичний зовнішній вигляд;

- світлостійкість;

- термостійкість;

- не обсипається при розкрої;

- водостійкість завдяки спеціальному просочуванню з поліуретану.

Основним недоліком є знижена міцність і стійкість до зношування, навіть порівняно з Оксфордом з нейлону.

Таким чином, в основному вибір зводиться до того, чи дійсно Вам потрібна надзвичайна міцність Кордури, і чи готові Ви за це додатково платити. Якщо ні - то оптимальним вибором буде Оксфорд.